Zajęcia artystyczne, ruchowe, spotkania z książką i ciekawymi postaciami. To tylko niektóre z propozycji przygotowanych na tegoroczne ferie w Sępólnie Krajeńskim. Już od poniedziałku Centrum Kultury i Sztuki oraz Biblioteka Publiczna zapraszają w swoje progi młodych mieszkańców miasta i regionu.

Akademię Pana Kleksa poprowadzi Centrum Kultury i Sztuki. Zajęcia będą się tam odbywały w pierwszym tygodniu ferii, codziennie w godzinach od 9.00 do 13.00. „Pan Kleks będzie nas prowadził przez szereg różnych zabaw i dram.  Będziemy odkrywać nowe metody technik plastycznych, nowe formy inscenizacji i muzyki. Myślę, że spędzimy bardzo mile ten czas” – mówi Bogusława Zgrzeba z sępoleńskiego CKiS. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Ciekawe propozycje ma też Biblioteka Publiczna. Placówka proponuje aż 51 pomysłów na zabicie nudy. Pierwszy cykl warsztatów odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii. Spotkania organizowane będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00.

 „Wśród atrakcji mamy między innymi kino bajkowe, kino sferyczne, biuro śledcze i spotkanie z lalkarzem. Będą też zajęcia z kodowania, ale także zajęcia teatralne, plastyczne i integracyjne” – zapowiada Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

W drugim tygodniu ferii zajęcia będą się rozpoczynały o godzinie 12.00. W programie między innymi gry planszowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty plastyczno – literackie oraz teatralne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na zajęcia prowadzone w pierwszym tygodniu ferii, zarówno w Centrum Kultury i Sztuki, jak i w Bibliotece Publicznej – obowiązują wcześniejsze zapisy.

W drugim tygodniu ferii na zajęcia biblioteczne zapisy nie są wymagane.

fot. serwissamorzadowy.eu