FERIE W RZECZENICY – BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

24 sty, 2024 | Rzeczenica

Prawie 30 propozycji spędzania wolnego czasu podczas zbliżających się ferii zimowych mają Gminne Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Rzeczenicy. W tym roku „Akcję Ferie” obie placówki zorganizują wspólne.

Zajęcia będą prowadzone w Gminnym Centrum Kultury, w bibliotekach w Rzeczenicy i Brzeziu oraz w świetlicach wiejskich. Będą też zajęcia wyjazdowe. – Staraliśmy się, aby ferie były atrakcyjne, codziennie będzie się coś działo. Mamy w planie sporo wyjazdów, m.in. do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Będą też wyprawy do kina w Przechlewie i wyjazd do kręgielni – zapowiada Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. Sporo będzie się działo również na miejscu. Już od wtorku (30.01) ruszą zajęcia stacjonarne. W Gminnym Centrum Kultury i świetlicach wiejskich będą one organizowane w godzinach 10.00-13.00, a w bibliotece w godzinach 11.00-13.00. Wyjątkiem będzie na przykład „Piżama party” organizowana w piątek (02.02). Będzie to noc gier, zabaw i animacji. Rozpocznie się ona o godzinie 18.00, a zakończy o 8.00 rano kolejnego dnia. W świetlicy w Olszanowie zajęcia będą się odbywałby wieczorami w piątki i soboty. Całość zakończy „Bal nad balami”. Będzie to wspólna zabawa dla wszystkich dzieci. Odbędzie się ona w piątek (09.02) w Gminnym Centrum Kultury w Rzeczenicy.

Udział w większości zajęć będzie bezpłatny i nie wymaga zapisów. Imprezy wyjazdowe oraz „Piżama party” będą natomiast odpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość uczestników obowiązują też wcześniejsze zapisy. Są one przyjmowane pod numerem: 728 878 290. Szczegółowy program zajęć można już naleźć na stronie internetowej: https://gckrzeczenica.pl/  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content