FERIE W CZŁUCHOWSKIM MUZEUM

12 lut, 2022 | Człuchów

Nie tylko dom kultury, nie tylko biblioteka, nie tylko OSiR w Człuchowie, mają oferty na ciekawe spędzenie czasu podczas ferii zimowych. Na zajęcia tematyczne zaprasza także Muzeum Regionalne. Warsztaty ruszają już od poniedziałku (14.02) i potrwają przez dwa tygodnie. W ofercie dla dzieci i młodzieży znajdują się cztery rodzaje zajęć.

Pierwsze to warsztaty tworzenia kart pocztowych. Są one inspirowane nowo powstałym filmem „Człuchów 100 lat temu”, w którym „ożywiono” postaci i krajobrazy z dawnych widokówek. Uczestnicy zajęć poznają techniki tworzenia współczesnych kart pocztowych.

Drugi temat zajęć to warsztaty tkackie. Będzie to okazja do poznania starych narzędzi tkackich i zasad ich działania. Każdy będzie mógł też wyprodukować własny kawałek materiału.

Dla miłośników malarstwa i rysunku organizowane będą zajęcia plastyczne. Odbędą się one w ramach VIII edycji konkursu „Architektura zamku w Człuchowie”. 

Czwarty warsztat poświęcony ma być dawnej modzie. – Będzie można obejrzeć i przymierzyć średniowieczne suknie oraz kapelusze pań, noszących je w XIX wieku – zapowiada Ilona Dziewiałtowska – Gintowt z Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Udział we wszystkich zajęciach będzie bezpłatny. W większości będą one organizowane w godzinach od 10.00 do 12.00. Wyjątkiem są warsztaty plastyczne, które będą się odbywały w godzinach 12.00 – 14.00. Szczegółowy harmonogram zajęć można znaleźć na stronie internetowej oraz profilu facebookowym Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content