FERIE W CZŁUCHOWSKIM MUZEUM

10 sty, 2023 | Człuchów

Zajęcia plastyczne, warsztaty muzealne i kursy hafciarskie – to propozycje na najbliższe ferie zimowe, jakie dla dzieci i młodzieży szkolnej ma Muzeum Regionalne w Człuchowie. Pierwsze zajęcia odbędą się już w poniedziałek 16 stycznia.

Wszystkie warsztaty będą bezpłatne i otwarte. Nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać. Wyjątek stanowią duże grupy zorganizowane, tutaj należy wcześniej zapowiedzieć się telefonicznie. A oferta będzie bardzo ciekawa – zapowiada Ilona Dziewiałtowska – Gintowt, p.o dyrektora Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Oprócz zajęć plastycznych, w tym także warsztatów malowania na szkle i kursu tworzenia puzzli, będą też zajęcia innego rodzaju.

– W ofercie mamy warsztaty muzealne polegające na tkaniu. My już dość długo organizujemy tego typu zajęcia. Tym razem będą one bardziej barwne, bo wykorzystamy kolorowe niteczki do tego, żeby stworzyć zakładki do książek. Po raz pierwszy w naszej ofercie znajdą się natomiast zajęcia zatytułowane „Z przybornika babci”. Będą to zajęcia z haftu – dodaje Dziewiałtowska – Gintowt.

Spotkania będą organizowane od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie ferii. Większość z nich odbywać się będzie w godzinach 10.00-12.00. Wyjątek stanowią środowe warsztaty plastyczne. Te organizowane będą w godzinach 13.00-15.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content