FERIE W CZŁUCHOWSKICH INSTYTUCJACH KULTURY

25 sty, 2024 | Człuchów

Bezpłatne zajęcia feryjne dla dzieci przygotowały wszystkie trzy instytucje kultury działające w Człuchowie. Zarówno Miejski Dom Kultury, jak i Muzeum Regionalne czy Miejska Biblioteka Publiczna przez całe ferie przeprowadzać będą różnorodne zajęcia i warsztaty dla dzieci.

Zajęcia, które organizuje Miejski Dom Kultury, będą prowadzone codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00.

Od poniedziałku do piątku zapraszamy na zajęcia cztery godziny dziennie w każdej z pracowni, czyli: plastycznej, modelarskiej, teatralnej, gier i zabaw. Będzie mnóstwo animacji, a także trochę muzyki – zapowiada Miłosz Gawroński z Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Sporo atrakcji przygotowuje również Miejska Biblioteka Publiczna. Zajęcia będą tam organizowane codziennie od poniedziałku do piątku.

Już od poniedziałku 29 stycznia zaczynamy warsztatami czekoladowymi, gdzie będziemy robić prawdziwą czekoladę. W kolejnych dniach odbędą się również warsztaty książki tunelowej. Zapraszamy najmłodszych do pracowni „małego artysty”, gdzie zajęcia poprowadzi pani Stanisława Sierant. Będą skarpetkowe pacynki, poznamy skarby z ula, które przedstawi pani Maria Orciuch, będziemy lepić z gliny, bawić się, a także piec gofry – zapowiada Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Natomiast warsztaty tkackie i muzealne oraz zajęcia plastyczne czekają na dzieci w Muzeum Regionalnym w Człuchowie. Zajęcia również są bezpłatne i będą się odbywać według ustalonego harmonogramu, przeważnie w godzinach od 11:00 do 13:00 (za wyjątkiem wtorków – od 13:00 do 15:00).

Dodatkową atrakcją będą bezpłatne seanse filmowe w człuchowskim kinie. Będą one organizowane trzykrotnie w pierwszym i trzykrotnie w drugim tygodniu ferii. Bezpłatne wejściówki były do odebrania w Urzędzie Miejskim w Człuchowie.

Na zakończenie ferii zorganizowany zostanie wielki bal dla wszystkich uczestników zajęć. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych jednostek.

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content