Od poniedziałku (11.02) w Człuchowie rozpoczynają się ferie zimowe. Swoje propozycje atrakcyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży mają różne instytucje miejskie. Przygotowują one zajęcia artystyczne, naukowe i sportowe.

Najbogatszą ofertę ma w tym roku Miejski Dom Kultury. Tam spotkania i warsztaty będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00 lub 13.00 w zależności od dnia. W programie między innymi: zajęcia modelarskie, gry i zabawy teatralne, karaoke, zajęcia plastyczne, hafciarskie oraz kino.

Również od poniedziałku do piątku przychodzić będzie można do Muzeum Regionalnego. Tam w godzinach 10.00 – 15.00 a w piątki 13.00 – 15.00 organizowane będą różnego rodzaju zajęcia nawiązujące do historii. Będzie o modzie w średniowieczu, o dawnych grach i zabawach oraz o architekturze człuchowskiego zamku. To także okazja do tego, aby obejrzeć najnowszą wystawę interaktywną „Na Zdrowie”.

W swoje progi zaprasza także Miejska Biblioteka Publiczna. W czytelni w godzinach od 10.00 do 11.00, od poniedziałku do piątku będą organizowane pogadanki, gry edukacyjne, zajęcia plastyczne i manualne. Będzie też głośne czytanie książek.

Szkoła Podstawowa nr 1 organizuje natomiast zimowisko. Uczniowie klas I-III wezmą udział między innymi w konkursach rysunkowych i muzycznych. Dla nich także przygotowywane są zajęcia kulinarne oraz plastyczne i techniczne. Będą też gry i zabawy dydaktyczne oraz sportowe. W planach jest również wyjście na basen i lodowisko. Młodzież z klas starszych będzie mogła wziąć udział w zajęciach sportowych.

Na „warsztaty zakładkowe” dla dzieci zaprasza natomiast Biblioteka Pedagogiczna. Odbędą się one 18 i 22 lutego w godzinach od 10.00 do 11.00.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Jednak ze względów organizacyjnych, niektóre oferty mogą wymagać wcześniejszych zapisów. W sprawie wolnych miejsc należy kontaktować się z poszczególnymi placówkami organizującymi zajęcia.

fot. serwissamorzadowy.eu