EKSPERCI DS. REWITALIZACJI – ODWIEDZILI CZŁUCHÓW

20 lis, 2021 | Człuchów

Człuchów był gospodarzem wizyty studyjnej ekspertów zajmujących się odnawianiem przestrzeni miejskich na Pomorzu. Zakończony właśnie projekt „Rewitalizacja Śródmieścia w Człuchowie”, stał się modelowym przykładem tego, jak taki proces należy przeprowadzić. Teraz przedstawiciele kilkunastu gmin z terenu województwa pomorskiego, u których podobne programy są realizowane, czerpać będą z doświadczeń Człuchowa. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

– To na czym się skupiliśmy, to oczywiście przedstawiliśmy nasze nowe miejsce, czyli Centrum Rodzin, które stało się elementem infrastruktury Miejskiego Domu Kultury. Pokazaliśmy to co na zewnątrz, ale też to co jest w środku. Oprócz Centrum Rodzin i Miejskiego Domu Kultury, uczestnicy tej wizyty studyjnej mieli możliwość zobaczenia nowej przestrzeni publicznej, tej która jest nad jeziorem Urzędowym, ale też wszystkiego tego co zadziało się wokół budynków komunalnych i niektórych wspólnot mieszkaniowych – mówi Magdalena Werner, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych.

Wizyta studyjna to także okazja do wymiany doświadczeń. Miasto Człuchów po zrealizowaniu projektu „Rewitalizacja Śródmieścia w Człuchowie” przymierza się do wdrożenia podobnych, również w innych częściach miasta. Realizacja takich programów jest jednak uzależniona od dostępności środków zewnętrznych.

 

 

fot. UM w Człuchowie

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content