DZIEŃ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ

28 maj, 2022 | Człuchów

Rajd rowerowy, przejażdżka pociągiem specjalnym i piknik rodzinny – to atrakcje, które czekają na uczestników Dnia Mobilności Miejskiej. Wydarzenie odbędzie się w Człuchowie – w sobotę, 4 czerwca.

– Celem pikniku jest przybliżenie młodszym i starszym mieszkańcom miasta, zalet transportu publicznego. Dlatego też uwzględniliśmy przejażdżkę pociągiem, dlatego też uwzględniliśmy przejażdżkę rowerami po ścieżkach rowerowych i dlatego pod wiatą autobusową przy dworcu PKP organizujemy piknik. Chcemy pokazać, że transport zbiorowy ma różne oblicza i że można go używać z wieloma korzyściami dla środowiska – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Wydarzenie zainauguruje rajd rowerowy, który o godzinie 10.00 wyruszy z człuchowskiej promenady. Start na ulicy Łąkowej. Cykliści pojadą następnie człuchowskimi ścieżkami rowerowymi do dworca kolejowego. Tam o 11.00 przesiądą się do pociągu, którym pojadą do Czarnego i z powrotem. Będzie to pociąg specjalny „Człuchowski Podróżnik”. Bezpłatne bilety można będzie pobrać w niedzielę (29.05) w godzinach: 15.00-17.00 na dworcu kolejowym w Człuchowie lub bezpośrednio przed odjazdem. Ilość biletów jest jednak ograniczona.

Po powrocie pociągu, około godziny 13.00, pod wiatą autobusową przy człuchowskim dworcu kolejowym rozpocznie się piknik rodzinny, współorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei oddział w Człuchowie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content