DZIEŃ ADWENTOWY W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM [GALERIA]

18 gru, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Kilkuset mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i ich gości, wzięło udział w zorganizowanym w mieście Dniu Adwentowym. Jest to wydarzenie podobne do Jarmarków Bożonarodzeniowych, odbywających się także w innych miejscowościach. W przygotowanie sępoleńskiego wydarzenia, oprócz instytucji i organizacji, zaangażowali się także zwykli mieszkańcy miasta i gminy.

Dzień Adwentowy w Sępólnie Krajeńskim to między innymi okazja do przedświątecznych zakupów. Wystawcy przygotowali stragany z  ozdobami i stroikami. Były też słodycze, wędliny i  napitki. Całość zorganizowano pod dachem miejskiego targowiska. Świąteczną atmosferę uzupełniły kolędy i pastorałki prezentowane ze sceny. Przygotowały je dzieci, młodzież, a także dorośli, skupieni wokół miejscowych instytucji kultury, chóru „Cecylia”, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Środowiskowego Domu Samopomocy. Największą atrakcją były jednak jasełka, przygotowane przez urzędników, dyrektorów i nauczycieli z miasta i powiatu.

Rolę trzech króli zagrali: Burmistrz Sępólna Krajeńskiego – Waldemar Stupałkowski, Zastępca Burmistrza Krajeńskiego – Marek Zieńko i Starosta Powiatu Sępoleńskiego – Jarosław Tadych. W pozostałych rolach wystąpili między innymi: Dyrektor Biblioteki Publicznej – Grażyna Kędzierska, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki – Julita Maciaszek, Sekretarz Urzędu Miejskiego – Dariusz Wojtania, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji – Marek Chart oraz Kierownik Klubu Dziecięcego – Kamila Damaszek. 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content