DWORZEC PKP OFICJALNIE OTWARTY [GALERIA]

27 wrz, 2021 | Człuchów

Choć działa już od kilku miesięcy, teraz został oficjalnie otwarty. Mowa o dworcu kolejowym w Człuchowie. Okazją do zorganizowania uroczystości były Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Człuchowski dworzec PKP przeszedł gruntowny remont. Odnowiono nie tylko elewację. Wewnątrz urządzono na nowo kasy biletowe, przechowalnię bagażu, poczekalnię, pomieszczenia techniczne i toalety. Na parterze czynna jest też Izba Kolejnictwa. Piętro budynku zagospodarowano na mieszkania komunalne. Z boku obiektu powstały parkingi oraz stanowiska dla autobusów komunikacji publicznej. Inwestycja kosztowała prawie 4,5 miliona złotych. 70 procent stanowiło dofinansowanie unijne w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonanie tak dużego zakresu prac nie byłoby możliwe bez wsparcia unijnego – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. – Wszystko zaczęło się od spotkania dwóch burmistrzów. Burmistrza Chojnic i burmistrza Człuchowa. Wówczas podjęliśmy decyzje o utworzeniu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli czegoś w rodzaju związku gmin, który umożliwi nam wspólne ubieganie się o środki unijne na remonty dworców w naszych miastach – mówi Szybajło. Szybko okazało się, że to dobra decyzja, bo pieniądze zostały przyznane.

Remont dworca jest tylko jednym z elementów większego projektu zakładającego budowę węzłów transportowych. W ramach tegoż, wcześniej w Człuchowie zbudowano też sieć ścieżek rowerowych. Przebudowy doczekały się też ulica Kraszewskiego oraz Dworcowa.  

 

 

fot. serwsissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content