DRUGI POWRÓT CZŁUCHOWA DO POLSKI – UROCZYSTOŚCI [GALERIA]

28 lut, 2017 | Człuchów

Wystawa twórczości plastycznej Człuchowian była punktem kulminacyjnym obchodów 72. rocznicy drugiego powrotu Człuchowa do Polski w 1945 r. Uroczystości zorganizowano w mieście przez Burmistrza Miasta, Miejski Dom Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Człuchowskiej.

Całość rozpoczęła się pod pomnikiem na Placu Bohaterów, gdzie delegacje władz, organizacji społecznych i placówek oświatowych  złożyły kwiaty. Druga część uroczystości odbyła się w domu kultury. Uświetniła je prelekcja Wiktora Zybajło na temat „Artystyczne ścieżki Człuchowian 1945-2016”, a także występy artystyczne podopiecznych Andrzeja Zielińskiego. Wręczono również nagrody autorom prac plastycznych w konkursie „Serce miasta”, który związany był z opracowaniem przez najmłodszych mieszkańców miasta, projektu rewitalizacji Śródmieścia. Na zakończenie otwarta została zapowiadana juz od kilku miesięcy wystawa pn. „Twórczość plastyczna Człuchowian w latach 1945-2016”. Zaprezentowano na niej blisko 100 prac 35 autorów – od malarstwa olejnego, po haft krzyżykowy. Wśród autorów prac znaleźli się zarówno uznani w świecie artyści jak nieżyjący już Henryk Fajlhauer i Lech Zasadzki, jak i mało znani, jak np. przedstawicielki młodego pokolenia Beata Ilków i Monika Kopińska.

– Wystawy zbiorowe zawsze budzą dużo kontrowersji – mówiła otwierająca wystawę znana człuchowska malarka Stanisława Sierant. – Tutaj znalazły się prace ponad trzydziestu autorów, wykonane są w różnym czasie i różnych technikach, mogłabym o nich bardzo długo opowiadać – zapewniła. Wystawę można będzie oglądać do końca marca w salonie wystawowym MDK w godzinach otwarcia placówki.

 

 

 

fot: D.Kępa – serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content