DROGA PRZEZ DĄBKI I PIASKOWO – OFICJALNIE OTWARTA

10 gru, 2017 | Gmina Wiejska Człuchów

Prawie 2 miliony złotych kosztowała budowa drogi gminnej prowadzącej przez Dąbki i Piaskowo w Gminie Człuchów. Remont jest już zakończony, a droga została oficjalnie oddana do użytku.

Nowo wybudowana ulica to trakt równoległy do drogi krajowej nr 25, przez co jest alternatywnym objazdem na wypadek jakiegoś zdarzenia drogowego na głównej trasie. Prowadzi ona też do dużych osiedli mieszkaniowych. Wcześniej była tam droga, ale wąska i ze zniszczonym asfaltem. „Teraz jest szeroko i bezpiecznie. Do tego nawierzchnię stanowi trwała kostka betonowa” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. Zbudowano także zjazdy na posesje – dodaje sekretarz.

To nie pierwsza inwestycja drogowa w tym roku. Wcześniej gmina zbudowała między innymi odcinki w Kołdowie i Wierzchowie Dworcu. Wszystkie nowe drogi są budowane w technologii kostki betonowej lub utwardzane płytami typu jomb. Są to rozwiązania trwałe, dobrze znoszące warunki atmosferyczne i możliwe do wykonania bez specjalistycznego sprzętu. Prace prowadzi Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content