DOŻYNKI GMINY RZECZENICA – JUŻ W SOBOTĘ

5 wrz, 2023 | Rzeczenica

Miejscowość Pieniężnica będzie gospodarzem tegorocznych dożynek Gminy Rzeczenica. Uroczystość odbędzie się już w najbliższą sobotę (9.09).

Święto plonów zainauguruje uroczysta msza święta dziękczynna. Zostanie ona odprawiona w kościele w Pieniężnicy o godzinie 15.00. – Po mszy korowód dożynkowy przejdzie na plac przy świetlicy, bo tam odbywać się będą dalsze uroczystości, w tym także tradycyjnie dzielenie się chlebem, a potem dużo rozrywki – zapowiada Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. W programie zaplanowano dużo muzyki. Będą występy zespołów BAR, Zadry oraz Zgagafari. Całość zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Wśród atrakcji towarzyszących będą dmuchane zamki dla dzieci, strefa gastronomiczna oraz gry i zabawy dla całych rodzin. Będzie też konkurs na najlepszą drożdżówkę. W tej zabawie udział może wziąć każdy. Zgłoszenia przyjmowane są w GCKSTiR w Rzeczenicy. W sobotę rano, odbędą się też zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Rzeczenica. Rozpoczną się one o godzinie 8.00 nad Jeziorem Olszanowskim Małym.

 

 

grafika: GCKSTiR w Rzeczenicy

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content