DOKTOR JÓZEF WOJTASIK – PATRONEM JEDNEGO Z CZŁUCHOWSKICH ROND

13 lip, 2023 | Człuchów

Józef Wojtasik, wieloletni człuchowski lekarz, odznaczony w przeszłości tytułami: „Zasłużony dla Miasta Człuchowa” oraz „Honorowy Obywatel Miasta Człuchowa”, a także kawaler Orderu Uśmiechu, ma teraz także rondo swojego imienia. Chodzi o zbieg ulic: Sienkiewicza, Leśnej i Jerzego z Dąbrowy.

W ceremonii nadania imienia rondu wzięła udział m.in. Zofia Wojtasik – żona Józefa Wojtasika, która w imieniu rodziny dziękowała za gest uznania dla postaci jej męża. Znanego niegdyś w mieście lekarza, wspominała także Urszula Trzebiatowska, inicjatorka nadania rondu imienia Józefa Wojtasika. – Józef Wojtasik był niezwykłym człowiekiem. To, że tyle dobra doktor Wojtasik siał tutaj w Człuchowie, to też jest Pani zasługa, bo było to kosztem rodziny, kosztem waszego życia rodzinnego – mówiła do Zofii Wojtasik, radna Urszula Trzebiatowska. – Ilekroć umawialiśmy się na coś, nie mogliście przyjść, bo doktor musi przyjmować. Gdy typowaliśmy doktora Wojtasika do nagrody Człuchowskiego Anioła, jego kolega, doktor Dybczyński powiedział o nim: „Wojtasik, to jest jedyny lekarz, który przyjmuje zawsze i najczęściej za darmo” – mówiła dalej.

– Ja z kolei chciałbym podziękować mojej koleżance, Uli Trzebiatowskiej, za tę wspaniałą inicjatywę, aby temu rondu nadać imię Józefa Wojtasika. Jestem dumny, że to rondo nosi właśnie jego imię, bo kto jak kto, ale doktor Wojtasik w pełni zasłużył na takie wyróżnienie – mówił z kolei radny Henryk Krusiński. Nadanie imienia rondu Józefa Wojtasika poprzedzone było przyjęciem odpowiedniej uchwały przez Radę Miejską. Józef Wojtasik zmarł 5 kwietnia 2018 roku. Jest on pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Człuchowie w alei zasłużonych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content