Już od poniedziałku (2.09) w człuchowskim Ratuszu ruszy punkt informacyjny ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. Będzie to już drugi taki punkt w mieście. Mieszkańcy Człuchowa będą mogli zapoznać się tam z zasadami programu oraz sposobami wypełnienia i składania wniosków.

Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę efektywności energetycznej gospodarstw domowych w Polsce. Jest on skierowany do osób fizycznych. Projekt ma zachęcić mieszkańców do zmniejszenia emisji pyłów i zanieczyszczeń spowodowanych stosowaniem konwencjonalnych źródeł ogrzewania.

Udział w tym programie daje możliwość pozyskania dofinansowania na przykład na wymianę kotła grzewczego, wymianę okien, czy docieplenie domu jednorodzinnego – mówi Tomasz Kowalczyk, Wice Burmistrz Człuchowa.

Zainteresowani takimi dotacjami, czy pożyczkami, w punktach informacyjnych otrzymają szczegółowe informacje. Eksperci będą czekali na mieszkańców w każdy poniedziałek w godzinach od 12.00 do 16.00 w pokoju nr 3 Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Dodajmy, że podobny punkt informacyjny działa także w siedzibie Stowarzyszenia Samorządów Ziemi Człuchowskiej przy ulicy Szczecińskiej 17. Eksperci przyjmują tam w każdy czwartek w godzinach 16.00 – 18.00.

grafika: UM w Człuchowie