CZTERNASTY DZIEŃ ADWENTOWY JUŻ ZA NAMI [GALERIA]

16 gru, 2019 | Sępólno Krajeńskie

Setki mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i regionu wzięły udział w Dniu Adwentowym. Jest to wydarzenie organizowane w mieście co roku przed Świętami Bożego Narodzenia. Pod dachem targowiska Mój Rynek odbywa się nie tylko kiermasz ozdób świątecznych, ale także prezentowany jest okolicznościowy program artystyczny.

Na scenie prezentują się zarówno najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy, jak i dorośli. W programie prezentowane są kolędy i piosenki świąteczne. Bez wątpienia największą atrakcją są jasełka w wykonaniu władz samorządowych, dyrektorów różnych instytucji i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tym roku widowisko opowiadało historię wyjątkowo czterech króli, zmierzających na spotkanie z małym Jezusem. Była także okazja do składania sobie wzajemnych życzeń.

„To już nasza tradycja. Chcemy się wspólnie spotykać, chcemy sobie składać świąteczne życzenia i po prostu razem ze sobą być” – mówi Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Dla dzieci największą atrakcją było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy, kto w sobotni wieczór przybył na sępoleńskie targowisko mógł sobie z nim wykonać pamiątkowe zdjęcie.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content