CZŁUCHOWSKIE KOLUMBARIUM JEST JUŻ GOTOWE

29 paź, 2022 | Człuchów

Od listopada rozpoczną się zapisy chętnych na umieszczenie prochów swoich bliskich w nowo zbudowanym kolumbarium. Obiekt taki powstał na Cmentarzu Komunalnym w Człuchowie. Jest to pierwsza taka budowla w powiecie.

Człuchowskie kolumbarium posiada 80 nisz grobowych. W każdej z nich można umieścić do 4 urn. Rodzina wykupująca jedną z takich nisz ma ją na własność. W przyszłości może tam, zgodnie z własną wolą, umieścić prochy kolejnych członków rodziny. Do tej pory w Człuchowie nie było kolumbarium. Urny z prochami zmarłych grzebano w ziemi.

– Rosnące zainteresowanie grzebaniem prochów w kolumbarium wymusiło na nas budowę takiego obiektu – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Koszt zakupu niszy grobowej oszacowano na 3 tysiące złotych. Każdy kolejny dochówek będzie kosztował 500 złotych. – Ustaliliśmy te ceny na podstawie kosztorysu wykonania tego kolumbarium. Tutaj miasto nie zamierza na tym zarabiać. Po prostu podzieliliśmy te nieco ponad 230 tysięcy na 80 nisz i stąd taka cena – dodaje burmistrz. Zapisy zainteresowanych zakupem nisz grobowych przyjmować będzie Przedsiębiorstwo Komunalne w Człuchowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content