CZŁUCHOWSKIE IMPREZY NIEPODLEGŁOŚCIOWE

16 lip, 2018 | Człuchów

Kilkadziesiąt propozycji wydarzeń nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania niepodległości ma w tym roku Miasto Człuchów. W repertuarze imprez są koncerty, wystawy, prelekcje i wydarzenia sportowe.

Wszystkie imprezy związane z tegorocznym jubileuszem zebrano pod wspólnym hasłem „Człuchowskie Przestrzenie Niepodległości”. Do organizacji wydarzeń włączyły się różne instytucje i organizacje. Całość zainaugurowano w lutym, uroczystościami patriotycznymi związanymi z drugim powrotem Człuchowa do Polski. Były też konkursy dla dzieci, regaty dla żeglarzy oraz imprezy biegowe dla całych rodzin. Były także akcje rozdawania flag i sadzonek kwiatów, które kwitną w kolorach białym i czerwonym.

Przed nami jeszcze wakacyjny biało – czerwony piknik rodzinny. Będzie też piknik historyczny organizowany przez miejscowe muzeum – przypomina Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Kulminacją wydarzeń będzie trzydniowy cykl listopadowych imprez. W programie między innymi koncert patriotyczny, seminarium popularno – naukowe oraz widowisko teatralne. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.czluchow.eu

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content