CZŁUCHOWSKIE CENTRUM RODZIN JUŻ OTWARTE [GALERIA]

23 wrz., 2021 | Człuchów

Dzieci, młodzież, dorośli, w tym także seniorzy, znajdą coś dla siebie w nowo powstałej instytucji w Człuchowie. Uruchomiono tam Centrum Rodzin. Jest to placówka pomocowa, świadcząca usługi osobom w różnym wieku.

Oferta oparta jest na trzech głównych filarach. Pierwszy z nich zakłada pomoc dla najmłodszych mieszkańców strefy śródmiejskiej. – W ramach Centrum Rodzin funkcjonować będzie tu placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, która będzie oferowała pomoc w opiece i wychowaniu, w nauce, a także w zagospodarowaniu czasu wolnego. Będą się tutaj odbywały także lekcje języka obcego i lekcje informatyki – mówi Ewa Osińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie.

Kolejnym ogniwem człuchowskiego centrum jest Klub Seniora. Będzie on czynny codziennie przez 6 godzin. Jest tam miejsce dla 15 osób. Zainteresowani będą mogli skorzystać na miejscu z oferty zajęć ruchowych, warsztatów informatycznych, czy różnego rodzaju kursów i wykładów. Do dyspozycji seniorów będzie także psycholog i prawnik.

Trzecim filarem będzie oferta pomocy dla rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach. – Dla takich osób mamy w ofercie warsztaty umiejętności rodzicielskich, pomoc asystenta rodziny, a także porady prawne i psychologiczne – dodaje Osińska.

Centrum Rodzin będzie świadczyło również usługi pomocowe poza placówką. Specjalnie w tym celu zatrudnieni asystenci, będą pomagali opiekunom osób niesamodzielnych w sprawowaniu codziennej opieki w domach pacjentów. Dzięki temu osoby sprawujące całodobową opiekę nad chorym dzieckiem lub rodzicem, będą mogli choć na moment wyjść na zakupy lub na ważne spotkanie.

Centrum Rodzin mieści się na najniższej kondygnacji Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. Wejście znajduje się po lewej stronie budynku. Zastosowane wewnątrz rozwiązania architektoniczne umożliwiają korzystanie z obiektu również osobom na wózkach inwalidzkich.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content