CZŁUCHOWSKI WIEC POPARCIA DLA UKRAINY – ZAPROSZENIE

22 lut, 2023 | Człuchów

Mieszkańcy Człuchowa i regionu, solidaryzujący się z walczącą Ukrainą, będą mogli wziąć udział w wiecu poparcia. Wydarzenie to odbędzie się w Człuchowie już w najbliższy piątek (24.02) na Rynku. W akcji mogą uczestniczyć całe rodziny.

Dzień organizacji wiecu nie jest przypadkowy, 24 lutego przypada pierwsza rocznica napadu Rosji na Ukrainę. Chcemy w tym dniu spotkać się wszyscy i pokazać naszą solidarność z Ukrainą i Ukraińcami – mówi Czesław Drozd, radny Rady Miejskiej w Człuchowie.

– Chodzi o nasze wsparcie, jako mieszkańców Człuchowa, dla Ukrainy szeroko pojętej. Głównie dla osób z Ukrainy, które zamieszkały tutaj między nami. Jest ich dość sporo. Swego czasu było ich około tysiąca. Oni ciągle są wśród nas, fajnie się aklimatyzują, wrastają w naszą społeczność, ale to co jest istotne, jest to mocne podbudowanie ich morale i ducha patriotyzmu. Fajnie by było, gdyby ta społeczność zauważyła, że jest wpierana, że nie jest sama. Im jest naprawdę trudno, ciężko, oni na co dzień borykają się z wieloma problemami, zostawili swoich bliskich na Ukrainie. My to przeżywamy, a oni jeszcze bardziej – dodaje Drozd. Wiec poparcia dla Ukrainy rozpocznie się o godzinie 18.30 na Rynku. Wcześniej, o godzinie 17.00. w człuchowskiej cerkwi odprawiona będzie msza święta.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content