CZŁUCHOWSKI ŚDS OTWARTY DLA MIESZKAŃCÓW REGIONU

26 cze, 2022 | Człuchów

Osiem wolnych miejsc jest jeszcze w Środowiskowym Domu Samopomocy w Człuchowie. Placówka prowadzi dzienną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wszystkie koszty ponosi budżet państwa.

Człuchowska placówka działa już od pięciu lat. W ubiegłym roku otrzymała ona zgodę na rozszerzenie działalności i przyjęcie większej ilości podopiecznych. W tej chwili może ona pomieścić 40 niepełnosprawnych.

– Obecnie na regularne zajęcia uczęszczają tam 32 osoby. Mamy zatem jeszcze wolne miejsca – mówi Marek Myszka, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Człuchowie.

Placówka opiekuje się osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz z zaburzeniami psychicznymi. Dla uczestników zajęć organizowane są warsztaty rękodzielnicze, a nawet kulinarne. Zapewniony jest też posiłek. Aby brać udział w zajęciach nie trzeba być mieszkańcem Człuchowa. Przyjmowane są też osoby spoza miasta. Zapisy przyjmuje sekretariat placówki.

Środowiskowy Dom Samopomocy działa przy ulicy Szkolnej w części budynku po byłym gimnazjum. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content