CZŁUCHOWSKI PLENER MALARSKI

16 maj, 2017 | Człuchów

Dziesięciu malarzy z Północnej Polski przyjechało do Człuchowa na plener malarski. Artyści pracują na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Inspiracje do swoich obrazów czerpią z architektury miasta.

Organizatorem całego wydarzenia jest Burmistrz Człuchowa na wniosek Stowarzyszenia Pro Kultura. Malarze podczas dziesięciodniowego pobytu w Człuchowie przygotowują obrazy przedstawiające miasto i jego walory. – Każdy z nas ma namalować po dwie prace, z czego jedna, wybrana przez władze miasta, pozostanie w Człuchowie – mówi Eugeniusz Jan Kozłowski, inicjator i uczestnik pleneru.  – Jesteśmy zachwyceni tym miastem – mówi natomiast Ewa Kamińska – Mikołajczyk, malarka z Drawska Pomorskiego. – Jeziora, piękna zieleń, wszystko zadbane, no i zamek, który powalił wszystkich na kolana – dodaje artystka. Pracę przedstawiającą człuchowski zamek, ale w latach jego świetności, przygotowuje Krzysztof Tracz z Koszalina. Jego obraz powstaje na bazie siedemnastowiecznej ryciny przedstawiającej warownię.

Dzieła wszystkich artystów już niebawem będą zaprezentowane publiczności. Poplenerową wystawę prac będzie można oglądać od środy (17.05) w Urzędzie Miejskim w Człuchowie.

 

 

fot: UM w Człuchowie

Czytaj cały artykuł
Skip to content