CZŁUCHOWSKI MISTRZ ORTOGRAFII

12 lis, 2017 | Człuchów

W finale pokonał 300 rywali. We wcześniejszych eliminacjach miał około 5 tysięcy konkurentów. Jakub Rutkowski z Człuchowa zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym O!Błędne Dyktando. 

Konkurs polega na tym, że dzieci najpierw przez internet, przez pewien czas, rozwiązują zadania, zdobywając w ten sposób punkty. Uczniowie z najlepszym wynikiem są zapraszani na finał w Warszawie. Jakub Rutkowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie znalazł się w gronie najlepszych. Razem z innymi zawodnikami musiał, tym razem już odręcznie napisać skomplikowane dyktando.

– Ja myślę, że to już chyba uczeń przerósł mistrza, bo kiedy Kuba opowiadał, jakie tam były wyrazy to ja myślę, że przeciętny Kowalski na pewno nie poradziłby sobie z takimi trudnościami ortograficznymi – mówi Olga Łącka, nauczycielka młodego mistrza ortografii.

Ostatecznie Jakub Rutkowski zajął drugie miejsce. W finale konkursu O!Błędne Dyktanto Kuba znalazł się już po raz drugi. Dwa lata temu zajął trzecie miejsce w kraju.

– Z orografii idzie mi naprawdę dobrze. Może to mieć związek z tym, że czytałem i pisałem kiedy miałem 3 lata – opowiada Jakub.

Młody mistrz ortografii nie zamierza swojej przyszłości wiązać z językiem polskim. Chce on zostać bowiem informatykiem. Nieźle radzi sobie także z językiem angielskim.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content