CZŁUCHOWSKI JARMARK LAWENDOWY JUŻ W NIEDZIELĘ

21 lip, 2021 | Człuchów

Lawendowe ozdoby, kosmetyki, a nawet produkty spożywcze – wszystko to będzie można oglądać już w najbliższą niedzielę (25.07) w Człuchowie. O godzinie 9.30 na Rynku Miejskim rozpocznie się Jarmark Lawendowy.

W imprezie swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców z Pomorza i Wielkopolski. Motywem przewodnim jak zawsze będzie lawenda. Sprzedający zaoferują różnego rodzaju produkty wykonane z jej wykorzystaniem. – Stoisk będzie nieco mniej niż przed laty, ale będą one na pewno bardzo ciekawe i atrakcyjne. Będzie na nich rękodzieło, będą produkty związane z lawendą, będą lawendowe przysmaki. Tradycją naszego jarmarku są także konkursy związane z lawendą i tak jak co roku organizowany będzie konkurs na najlepszy lawendowy produkt jarmarku oraz na lawendowy strój. Będą też konkursy plastyczne i fotograficzne – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Będą też warsztaty garncarskie i plecenia wianków.  

Całości towarzyszyć będą też inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje na przykład dziecięcy plener malarski. Instruktorem będzie Stanisława Sierant, znana człuchowska malarka. Nieco starsi będą mogli wziąć udział w grze miejskiej lub w akcji wymiany książek.

Nieprzypadkowo jarmark organizowany jest 25 lipca. Dokładnie tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jakuba, patrona Człuchowa. – Z tej okazji jednym z gości naszego wydarzenia będzie ks. Janusz Chyła, podróżnik, który pokonał Szlak Jakubowy z Łeby do Santiago de Compostela na rowerze – dodaje Dorota Cieplińska.

Podczas trwania wydarzenia na człuchowskim rynku czynny będzie mobilny punkt spisowy, w którym będzie można spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Nieopodal aktywny będzie także punkt szczepień przeciwko Covid-19. Człuchowski Jarmark Lawendowy potrwa do godziny 15.30.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content