Nauka tańca dla narzeczonych, warsztaty dla rodzin, bezpłatne porady dietetyka, spotkania z ciekawymi ludźmi – takie propozycje dla mieszkańców ma nowo otwarty Człuchowski Dom Kolpinga. To instytucja działająca na wzór domów kultury. Nie zatrudnia ona jednak instruktorów, bo wszyscy działacze są tam wolontariuszami. Inicjatywie patronują miejscowe parafie.

Człuchowski Dom Kolpinga urządzono w pomieszczeniach po byłych salkach katechetycznych. Na miejscu jest sala konferencyjna, sala wystawowa i zaplecze sanitarne. Jest też plac do organizacji małych festynów i zabaw dla dzieci. Organizowane tam zajęcia będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich – mówi ksiądz Krystian Feddek, pomysłodawca utworzenia takiego domu.

„To jest przestrzeń która ma łączyć. To ma być dom otwarty dla wszystkich. Każdy tu powinien czuć się dobrze. Każdy powinien tu przychodzić. Chcemy duży nacisk położyć na rodzinę. Wiemy wszyscy, że przeżywamy kryzys rodziny. Ale też myślimy o dietetyce, o różnych dziedzinach psychologii” – dodaje

Organem prowadzącym Dom Kolpinga jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Organizacja utrzymuje się ze składek członkowskich, wpłat sponsorów oraz grantów, które pozyskuje w różnych konkursach. Na utworzenie Człuchowskiego Domu Kolpinga stowarzyszenie otrzymało 30 tysięcy złotych dofinansowania z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Człuchowski Dom Kolpinga jest pierwszą tego typu instytucji w południowej części Pomorza.

fot. serwissamorzadowy.eu