CZŁUCHOWSKI CAMPING DRUGIM NAJLEPSZYM W KRAJU

30 paź, 2023 | Człuchów

Najlepszy na Pomorzu i drugi w kraju – tak oceniono człuchowski Camping nr 80 znajdujący się nad Jeziorem Rychnowskim. Polska Federacja Campingu i Caravaningu ogłosiła wyniki tegorocznego plebiscytu. Camping w Człuchowie otrzymał także certyfikat „Bezpieczny Camping”.

Konkurs, w którym oceniane są campingi, organizowany jest co roku. Człuchów od lat plasuje się w krajowej czołówce. Trzeci rok z rzędu zajmuje w nim drugie miejsce. Bez wątpienia wpływ na to mają liczne inwestycje realizowane na tym obiekcie. – Pozyskaliśmy środki zewnętrzne na modernizację campingu i te prace wciąż trwają. Udało się jeszcze z Polskiego Ładu otrzymać 2,5 miliona na uporządkowanie parkingów, alejek znajdujących się na campingu, ale i też wybudowanie dwóch dodatkowych domków, więc ten standard na pewno w przyszłym roku się poprawi. Będzie też nowa recepcja i kolejne miejsca noclegowe. Są już nowe boiska do piłki plażowej, nowe boisko wielofunkcyjne – wylicza Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

W ocenie jakości campingu pod uwagę brana jest między innymi opinia wypoczywających. Kryteria określa Polska Federacja Campingu i Caravaningu, która zrzesza aż 95 procent całego polskiego rynku campingowego. Łącznie to prawie 260 obiektów. Co roku wszystkie one kontrolowane są przez inspektorów organizacji oraz przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najlepsze campingi są później promowane nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej. – Jesteśmy od sześćdziesięciu lat członkami Międzynarodowej Federacji Campingu i Caravaningu, zrzeszającej 55 krajów świata. Przekazujemy pełną informację do międzynarodowej federacji, która to w swoich biuletynach, a także w biuletynach narodowych ogłasza i prezentuje te wyniki. Do tego sami wydajemy swoje biuletyny reklamowe w czterech językach i kolportujemy je do innych federacji na świecie – mówi Michał Szeftel, Prezes Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu. Jak dodaje, jest duża szansa na to, że w przyszłym roku człuchowski Camping nr 80 ogłoszony zostanie najlepszym w Polsce. – Od wielu lat obserwujemy postęp rozwoju tego campingu, ponadto otrzymujemy bardzo dużo informacji od turystów krajowych i zagranicznych o tym, że atmosfera i warunki pobytu są bardzo dobre. Dowiedziałem się też od pana burmistrza, że camping będzie dodatkowo modernizowany, co pozwoli mu uzyskać najlepszą ocenę w kraju – mówi dalej prezes.

Ważną informacją jest przyznanie obiektowi certyfikatu bezpieczny camping. To dodatkowy atut dla turystów szukających miejsc, w których otrzymają gwarancję bezpieczeństwa. Takim kryterium kierują się przede wszystkim turyści zagraniczni. Wśród tegorocznych gości obiektu byli m.in. Niemcy, Czesi i Norwegowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content