CZŁUCHOWSKI BIEG „TROPEM WILCZYM” JUŻ ZA NAMI [GALERIA]

6 mar, 2022 | Człuchów

Aleksander Hoffman w biegu na 10 km i Wiktor Sienkiewicz w biegu na 1963 m – to tegoroczni zwycięzcy wyścigu Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody odbyły się w niedzielę (6.03) w Człuchowie. Wystartowało w nich ponad 150 zawodników z całego kraju.

Bieg „Tropem Wilczym” to wyścig organizowany w terenie. Trasa wiodła zarówno gruntowymi ścieżkami w parku, jak i utwardzonymi ścieżkami rowerowymi w mieście. – Nie było łatwo – komentują Aleksander Hoffman z Jastrowia i Dariusz Szopiński z Przechlewa, zajmujący na mecie odpowiednio: pierwsze i drugie miejsce w biegu głównym.

– Trasa byłą wymagająca, ale fajna. Dużo podbiegów, zakrętów, ale tutaj z Darkiem sobie fajnie tempo dyktowaliśmy i kontrolowaliśmy cały bieg – mówi Hoffman.

– Pierwszy kilometr trochę nas przeziębiło, ale później, gdy organizm się rozgrzał, to wszystko już funkcjonowało – dodaje z kolei Szopiński.

W biegu głównym (10 km) pierwsze miejsce zajął wspomniany wyżej Aleksander Hoffman w Jastrowia. Drugi był Dariusz Szopiński z Przechlewa. Trzeci – Konrad Lewiński z Torunia. W kategorii kobiet w biegu głównym zwyciężyła Anna Mrotek z Sępólna Krajeńskiego. Druga była Magdalena Kończak ze Szczecinka. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Pawłowska z Człuchowa.

W biegu krótkim (1963 m) zwyciężył Wiktor Sienkiewicz, drugi był Dominik Mroziewicz, a trzeci Szymon Górzny. Wszyscy trzej to reprezentanci Człuchowa. W kategorii kobiet zwyciężyła Klaudia Sójka z Chojnic. Druga była Patrycja Jażdżewska z Człuchowa, a trzecia – Maja Przysiężna również z Człuchowa.