CZŁUCHOWSKI BAL ŚWIĘTYCH 2019 [GALERIA]

31 paź, 2019 | Człuchów

Tańce, śpiewy i wspólna zabawa. Tak bawili się uczestnicy Balu Świętych w Człuchowie. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy osób z całego Pomorza. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia.

Co roku w Człuchowie w przeddzień Wszystkich Świętych festyn dla całych rodzin organizują wspólnie wszystkie miejscowe parafie. Ma to być alternatywa dla świeckiego Halloween. „Nasze wydarzenie jest radosne i z roku na rok przyciąga coraz więcej osób” – mówi ksiądz Krystian Feddek, koordynator  imprezy.

„Jakbym miał szukać adresata tej imprezy to ciężko go skonkretyzować wiekiem i upodobaniami. Każdy sam dokonuje wyboru. Pewnie atrakcyjność naszego balu z roku na rok coraz bardziej wzrasta, ten bal jest ciekawszy. Wyróżniamy się otwartością, dlatego też młodzież chce się z nami bawić. Wiec myślę, że osiągnęliśmy nasz cel, aby jak najwięcej nas tutaj było” – mówi ks. Feddek.

Jedną z atrakcji była zupa dyniowa przygotowana przez człuchowskich restauratorów. Całość wydarzenia zakończył koncert Arki Noego.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content