CZŁUCHOWSKA PODSTAWÓWKA GOTOWA NA PRZYJĘCIE UCZNIÓW

30 sie, 2021 | Człuchów

Bez zakłóceń i w formule tradycyjnej rozpocznie się nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Miasto Człuchów prowadzi tylko tę jedną placówkę. Od 1 września rozpocznie w niej naukę 67 pierwszoklasistów.

Podobnie jak w całym kraju, tak i w Człuchowie zajęcia będą się odbywały stacjonarnie. – Szkoła jest przygotowana, zdezynfekowana, wysprzątana, czekamy jeszcze tylko na środki bezpieczeństwa, które zostaną nam przekazane z Ministerstwa Edukacji – mówi Justyna Muryn, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Człuchowie.

Nowością w tym roku szkolnym będą ustawione przy wejściu do szkoły urządzenia do pomiaru temperatury ciała oraz bezdotykowe stacje do dezynfekcji. Uczniom zostaną rozdane maseczki. Szkoła będzie także wyposażona w środki do dezynfekcji.

W szkole prowadzona będzie także akcja edukacyjna promująca szczepienia. Rodzicie niezaszczepionych uczniów będą mogli zapisać swoje dzieci na szczepienia. Listy chętnych będą przygotowywali wychowawcy. Po zebraniu odpowiedniej ilości uczniów, szczepienie będzie przeprowadzone bezpośrednio w szkole. W Szkole Podstawowej nr 1 uczy się około 650 uczniów.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content