CZŁUCHOWSKA NOC MUZEÓW JUŻ W SOBOTĘ

17 maj, 2023 | Człuchów

Pojazdy i sprzęty z okresu PRL, zwyczaje urzędnicze i formy wypoczynku z tamtych lat. Wszystko to będzie można obejrzeć już w sobotę (20.05) w Człuchowie. Miejscowe Muzeum Regionalne zaprasza bowiem na Noc Muzeów. W tym roku w stylu PRL.

Wydarzenie organizowane będzie w godzinach 18.00 – 24.00. W tym czasie można nie tylko za darmo zwiedzać wszystkie wystawy, ale także skorzystać z przygotowanych atrakcji.

W tym roku chcielibyśmy przenieść się do lat 70. i 80. i przybliżyć troszeczkę te czasy, życie codzienne w tamtym okresie. Będzie można zobaczyć pojazdy zabytkowe z tamtych lat, wyjątkową wystawę sprzętów domowych, przygotowaną specjalnie na Noc Muzeów. Będą także gry i zabawy z okresu PRL, dawna turystyka oraz gra muzealna „Wspomnień czar” –zapowiada Ilona Dziewiałtowska – Gintowt, p.o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Wśród atrakcji będzie też PRL-owska kawiarnia oraz możliwość spotkania urzędników i funkcjonariuszy „porządku publicznego” z tamtego okresu. Aż do północy czynne będą też wszystkie wystawy stałe i czasowe, a wśród nich najnowsza wystawa prac człuchowskiego artysty, Janusza Zigmanskiego.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content