CZŁUCHOWSCY UCZNIOWIE W KONKURSIE TESCO

12 mar, 2017 | Człuchów

5000 złotych nagrody chce zdobyć Gimnazjum w Człuchowie w konkursie organizowanym przez sieć Tesco. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup roślin, które upiększą miasto. Aby człuchowska szkoła wygrała – niezbędna jest jednak pomoc mieszkańców.

Człuchowskie Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka jest jedną z trzech szkół w regionie, startujących w konkursie. Każda z nich ma swój pomysł na wykorzystanie pieniędzy. „Nasi uczniowie, ewentualną wygraną postanowili przeznaczyć na zakup sadzonek roślin miododajnych” – mówi Sylwia Marasz, dyrektor szkoły. Rośliny miałyby być posadzone w różnych punktach miasta, szczególnie na nieużytkach, wzbogacając zasoby miejskiej zieleni. Konkurs wygra ta szkoła, która w głosowaniu mieszkańców zdobędzie najwięcej punktów. Głosować można w następujący sposób: Po dokonaniu zakupów w jednym ze sklepów Tesco w Człuchowie lub w Chojnicach, przy kasie należy odebrać żeton do głosowania. Tenże żeton należy później wrzucić do jednego z trzech otworów w niebieskiej skrzyni znajdującej się przy wyjściu ze sklepu. Człuchowski projekt oznaczony jest hasłem: „KWIETNY CZŁUCHÓW”.  Głosowanie trwać będzie do 4 kwietnia.

Szkoła zapowiada, że nawet jeżeli nie wygra tego konkursu, ich pomysł w mniejszej skali, ale jednak zostanie zrealizowany. Sadzonki będą pozyskiwane od sponsorów i przyjaciół szkoły.

 

 

fot: Gimnazjum w Człuchowie

Czytaj cały artykuł
Skip to content