Obsługa klienta biznesowego w człuchowskim Urzędzie Miejskim uznana za jedną z najlepszych w kraju. Badanie przeprowadziła Szkoła Główna Handlowa przyznając magistratowi tytuł Złotej Gminy na 5!. To nie pierwsze takie wyróżnienie.

Tytułem Złotej Gminy na 5! człuchowski samorząd uhonorowano już po raz trzeci z rzędu. Czwarty rok z rzędu magistrat otrzymał tytuł Gmina na 5!. „Jest to wynik badania, które ocenia jakość obsługi potencjalnych inwestorów i jest ono wykonywane na zasadzie tajemniczego klienta” – wyjaśnia Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Tym samym urzędnicy nie wiedzą, który z przyjmowanych przez nich petentów był kontrolerem. Badanie prowadzone jest także telefonicznie i elektronicznie.

Tytuł Gmina na 5! przyznawany jest samorządom prowadzącym wzorową obsługę interesanta biznesowego w okresie badawczym. Tytuł Złota Gmina na 5! otrzymują gminy, które najwyższy poziom usług utrzymują nieprzerwanie co roku.

Przyznane wyróżnienie ma charakter honorowy. Nie wiąże się ono z żadną gratyfikacją, a jednocześnie samorząd nie ponosi także kosztów związanych z przeprowadzeniem certyfikacji. Tytuł zostanie oficjalnie ogłoszony 23 maja na specjalnej konferencji, która odbędzie się w Warszawie.

fot. serwissamorzadowy.eu