CZŁUCHÓW STO LAT TEMU – ZAPRASZAMY NA FILM

21 sty, 2022 | Człuchów

Niecodzienną produkcję multimedialną dla swoich gości przygotowało Muzeum Regionalne w Człuchowie. Wszyscy zwiedzający będą mogli obejrzeć dwunastominutowy film, w którym prezentowane jest miasto z początków XX wieku. Premiera odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (24.01)

Film powstał na bazie starych pocztówek, wydawanych w Człuchowie przed rokiem 1945. Z wykorzystaniem najnowszych technik cyfrowych udało się ożywić zawarte na nich widoki. Dzięki temu na starych pocztówkach pojawia się ruch uliczny, aktorzy odgrywający swoje sceny, a całość wygląda jak prawdziwy film zrealizowany przed laty.

– Film jest swojego rodzaju wycieczką, w której jeden z mieszkańców – postać autentyczna, oprowadza nas podczas wędrówki ulicami, czy odwiedzając niezwykle istotne miejsca w Człuchowie – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. 

Film będzie można oglądać na ekspozycji stałej „Z dziejów miasta i regionu”, znajdującej się na najniższej kondygnacji człuchowskiego muzeum. Dostępny on będzie dla wszystkich zwiedzających. Obraz będzie wyświetlany w pętli przez cały dzień, w godzinach otwarcia muzeum.

 

 

grafika: (kard z filmu) – źródło: Muzeum Regionalne w Człuchowie

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content