CZŁUCHÓW MOTOCROSSOWYM MISTRZEM POLSKI… PO RAZ SIÓDMY Z RZĘDU

4 lis, 2021 | Człuchów

Nie ma mocnych na człuchowskich motocrossowców. Człuchowski Auto Moto Klub po raz siódmy z rzędu wywalczył tytuł Motocrossowego Mistrza Polski. Zawodnicy naszego klubu również indywidualnie wywalczyli tytuły mistrzowskie. Sportowcy podsumowali też zakończony właśnie sezon.

Tegoroczne zmagania o tytuł Mistrza Polski rozegrano w pięciu rundach. Niestety żadna z nich nie odbyła się w Człuchowie. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom CAMK Poltarex Człuchów zawalczyć o najwyższe stopnie podium.

– Rywale nie są słabi, są wręcz z roku na rok coraz mocniejsi i próbują nam odebrać pierwsze miejsce. Nie było w tym roku łatwo, ponieważ MX Lipno bardzo mocno się zbroiło, napinało mięśnie. My podchodziliśmy do tego bardzo spokojnie. Jeżeli będziemy pierwsi będzie okej, jeżeli drudzy to też bardzo dobrze. Tyle lat z rzędu być na samym szczycie, być najlepszym klubem w Polsce, to jest wielkie osiągnięcie – mówi Zbigniew Zakrzewski, prezes Człuchowskiego Auto Moto Klubu.

Jak sam dodaje. Sukcesów nie byłoby bez wsparcia wielu osób.

– To wszystko dzięki naszym sponsorom, dzięki zaangażowaniu społecznemu, dzięki władzom samorządowym – burmistrzowi Człuchowa, staroście człuchowskiemu, bo bez tego wsparcia i przyjaznego klimatu, nie dałoby rady tych wyników osiągnąć – mówi dalej Zakrzewski.

Oprócz tytułu Klubowego Mistrza Polski seniorów, zawodnicy człuchowskiego klubu wywalczyli również tytuł Wicemistrza Polski juniorów. Indywidualnie zdobyli aż 5 tytułów Mistrzów Polski:

– Anna Stecjuka w klasie MX Kobiet,

– Aleh Makhnov w klasie 125,

– Vitalij Makhnov w klasie MX Junior,

– Szymon Staszkiewicz w klasie MX2,

– Szymon Staszkiewicz w klasie MX Open.

 

Człuchowscy wicemistrzowie Polski:

 

– Karolina Jasińska w klasie MX Kobiet,

– Oskar Jażdżewski w klasie MX 65,

– Daniel Volovich w klasie MX2 Junior,

– Vitalij Makhnov w klasie MX2,

– Maciej Zdunek w klasie MX Masters.

 

 

fot. UM w Człuchowie

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content