Fotografie, prace plastyczne oraz pomysły na wykorzystanie lawendy – można już zgłaszać do człuchowskiego konkursu lawendowego. Prace są przyjmowane do 29 lipca w wydziale promocji Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Można je też nadsyłać elektronicznie na adres: [email protected]

Konkurs „Człuchów lawendą malowany” jest ściśle związany z Jarmarkiem Lawendowym, organizowanym w mieście już od 10 lat. W tym roku jednak ze względu na pandemię koronawirusa jarmarku nie organizowano. Sam konkurs lawendowy – jednak się odbędzie. Będzie on podzielony na trzy mniejsze kategorie. Uczestnicy zabawy mogą wystartować zarówno w jednej, jak i w dwóch, lub trzech kategoriach.

Pierwsza kategoria to konkurs fotograficzny: „Oczekujemy od Państwa, że pokażą nam Państwo jak wygląda lawenda w Waszych ogródkach, na rabatach. Jak ciekawie można było zaaranżować jakiś wystrój lawendowy. Lawendowe fotografie w zeszłym roku cieszyły się dużym powodzeniem wśród zwiedzających nasz jarmark. W tym roku urządzimy galerię internetową” – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Fotografie konkursowe należy nadsyłać mailem.

Drugim konkursem będzie konkurs plastyczny. Jest on adresowany do dzieci w wieku do lat 16. Tutaj oceniane będą własnoręcznie wykonane prace, których motywem przewodnim będzie lawenda. Ocenie poddane zostaną rysunki, obrazki i wyklejanki. Dopuszczalne jest także przesłanie fotografii wykonanych prac. Wówczas należy je przysłać mailem.

Trzecia kategoria konkursu to „Lawendowe cudo”. Tym razem chodzi o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie lawendy. Mogą to być na przykład ozdoby, dekoracje, produkty spożywcze lub kosmetyczne. Fotografie wykonanych przez siebie prac wraz z ich opisem zostaną poddane ocenie. Należy je przesłać mailem.

Konkurs jest adresowany do wszystkich zainteresowanych. W tym roku zgłoszenia będą przyjmowane z całej Polski. Organizator przewiduje atrakcyjne nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 sierpnia na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu