Dwa nowe konkursy ogłosił człuchowski Ratusz na Lawendowy Jarmark Świętego Jakuba. Organizatorzy wydarzenia oczekują ciekawych fotografii oraz rysunków lub obrazów zawierających motywy lawendowe. Roślina ta od kilku lat jest znakiem rozpoznawczym Człuchowa.

Prace fotograficzne oraz plastyczne już można zgłaszać w człuchowskim Urzędzie Miejskim. Oceni je specjalna komisja, a wynik zostanie ogłoszony 25 lipca podczas jarmarku na Rynku Miejskim.

„Ważne, aby każda z prac zawierała motyw lawendy” – podkreśla Dorota Cieplińska z wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Fotografie i rysunki mogą przestawiać człuchowskie ogrody lub zieleńce z posadzoną w nich lawendą. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace. Są one przyjmowane do 22 lipca w wydziale promocji Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Konkurs fotograficzny jest adresowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W konkursie plastycznym natomiast mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku do lat 15.

Ratusz przyjmuje także zgłoszenia wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje artykuły na jarmarku. Tu również obowiązuje zasada, że każdy z nich może oferować wyłącznie produkty związane z lawendą. Zgłoszenia handlowców i rękodzielników są przyjmowane do 19 lipca.

Sam Jarmark Lawendowy odbędzie się 25 lipca we wspomnienie Świętego Jakuba Apostoła, który jest patronem Miasta Człuchowa. W tym roku wydarzenie będzie organizowane w godzinach 12.00 – 18.00. W programie przewidziano także wiele innych atrakcji. Będą konkursy dla dzieci, prezentacje zastosowań lawendy i niespodzianki kulinarne.

fot. serwissamorzadowy.eu