CZŁUCHÓW -GMINA NA 5!

11 maj, 2017 | Człuchów

Miasto Człuchów ponownie otrzymało tytuł „Gmina na 5!”, a także jako jedno z siedmiu gmin w Polsce tytuł „Złota Gmina na 5!”. Tytuły przyznał Zespół Badawczy funkcjonujący w ramach Studenckiego Koła Naukowego Akceleracji działającego przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Ranking sporządzano po raz ósmy. Oceniana jest w nim jakość obsługi inwestorów drogą elektroniczną. Ocenie podlegała zarówno komunikacja jednostronna, czyli informacja przekazywana poprzez oficjalne portale internetowe, jak i komunikacja dwustronna z wykorzystaniem poczty elektronicznej, tzw. metodą „tajemniczego klienta”, w języku polskim i angielskim.

W tym roku ocenie poddano 665 jednostek z całego kraju, w tym 648 gmin i 18 dzielnic Warszawy. Próba badawcza rankingu została wyodrębniona na podstawie Rankingu Potencjalnej Atrakcyjności Inwestycyjnej. Tylko w gminach, które otrzymały w tym rankingu dwie najwyższe klasy, czyli spełniających najwyższe standardy obsługi inwestorów, przeprowadzono badanie owocujące tytułem „Gmina na 5!”. W tym roku tytuł przyznano 59 samorządom, w tym również Miastu Człuchów. W województwie pomorskim takie wyróżnienie otrzymały 3 samorządy spośród zaledwie 34 zakwalifikowanych do badania. Pracownicy urzędu nawet nie wiedzą, że są poddawani ocenie, bo test wykonuje tak zwany „tajemniczy klient”.

– Każda z osób podająca się za inwestora, prowadząca z nami korespondencję, może być ankieterem konkursu – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Tytuł „Gmina na 5!” Miasto Człuchów otrzymało już po raz drugi, ale samorządowi przyznano również dodatkowy tytuł „Złota Gmina na 5!”, który w całej Polsce otrzymały tylko gminy otrzymujące tytuł podstawowy przez kilka lat z rzędu. Wyróżnienia mają charakter prestiżowy. Samorząd nie ponosi także żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w konkursie. Nagrody odebrał 11 maja br. w Warszawie Burmistrz Miasta Ryszard Szybajło w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Józefowskiej i Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Henryka Krusińskiego.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content