CORAZ BLIŻEJ ROZPOCZĘCIA REALIZACJI PROGRAMU BUDOWY MIESZKAŃ

13 kw., 2021 | Człuchów

3 miliony złotych, jako rządowe wsparcie na realizację programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych są już na koncie człuchowskiego Ratusza. Wiemy też, jak może wyglądać pierwszy, budowany w tym systemie obiekt.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to nowy rządowy program zakładający budowę bloków wielorodzinnych w różnych miejscach w Polsce. Jednym z miast, które wyraziło chęć przystąpienia do programu jest Człuchów. Miałby tu powstać blok mieszkalny na 27 do 30 mieszkań. Będzie on zlokalizowany przy ulicy Lawendowej.

– Otrzymaliśmy już pieniądze, które będą naszym wkładem w spółce zarządzającej obiektami. To 3 miliony złotych, które wpłynęły na nasze konto z budżetu państwa. Wcześniej również Rada Miejska wyraziła chęć przystąpienia do tego programu – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Budowane mieszkania będą mieszkaniami na wynajem. Pozostaną one w zasobach miasta jako mieszkania komunalne. Zakłada się, że czynsz w takich lokalach nie będzie większy niż 11–12 złotych za metr kwadratowy. Nowo powstały obiekt zostanie zasiedlony przez rodziny oczekujące obecnie na przydział lokum komunalnego. Nowy budynek powinien być gotowy najpóźniej w roku 2024.

Mieszkaniami zarządzać będą specjalnie do tego celu powołane spółki. Ich udziałowcami będą samorządy. Każdy z nich może ubiegać się o wsparcie w wysokości do 80 procent wartości inwestycji. Miasto Człuchów przekaże spółce grunt pod budowę obiektu. Będzie to jego wkład do inwestycji.

grafika: Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content