CENTRUM RODZIN POWSTAJE W CZŁUCHOWIE

5 sty, 2021 | Człuchów

Od kwietnia rozpocznie działalność człuchowskie Centrum Rodzin. To nowa placówka na mapie miejskich instytucji. Zapisy chętnych do korzystania z jej usług, właśnie się rozpoczynają.

Centrum Rodzin to instytucja, która będzie świadczyła usługi pomocowe dla mieszkańców. Chodzi o wsparcie niematerialne dla rodzin będących w trudnych sytuacjach. Pierwszą formą działalności centrum, ma być prowadzenie placówki wsparcia dziennego. To świetlica w której organizowany będzie czas wolny najmłodszym mieszkańcom miasta. Tam też uczniowie będą mogli liczyć na przykład na pomoc w odrabianiu lekcji. Drugą formą działalności będzie prowadzenie poradnictwa rodzinnego dla rodziców. Tutaj dorośli skorzystają z pomocy prawnej, psychologicznej oraz pedagogicznej. Trzecią formę działalności stanowić będzie centrum usług opiekuńczych, a w nim między innymi Klub Seniora. To instytucja, która będzie funkcjonowała przez 8 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Wśród atrakcji dla seniorów przewidziano między innymi zajęcia ruchowe, rekreacyjne i rękodzielnicze. Czwartym elementem działalności będzie świadczenie pomocy rodzinom, które mają pod opieką osoby niesamodzielne z powodu choroby lub niepełnosprawności. Centrum Rodzin będzie organizowało na przykład pomoc opiekunek środowiskowych.

„Zapraszamy wszystkich mieszkańców z obszaru śródmieścia, żeby zgłaszali się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jeżeli są zainteresowani wzięciem udziału w tym projekcie, jeżeli będą chcieli skorzystać z placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży lub ze wsparcia dla rodziców.

Dotyczy to także osób, które chciałyby skorzystać z pomocy asystenta rodziny lub oferty nowotworzonego Klubu Seniora. Oferta kierowana jest także do osób, które opiekują się całodobowo niesamodzielnym członkiem rodziny” – mówi Ewa Osińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie. W człuchowskim MOPS zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela dyrektor Ewa Osińska oraz koordynatorka projektu Agnieszka Malicka.

Pierwszy kwartał tego roku będzie czasem organizowania nowej placówki. Świadczenie usług ruszy od kwietnia. Siedzibą człuchowskiego Centrum Rodzin będzie nowo wyremontowany budynek Miejskiego Domu Kultury. Placówka będzie miała do swojej dyspozycji przynajmniej jedną kondygnację obiektu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content