CENTRUM OPIEKUŃCZO-MIESZKALNE POWSTANIE W CZŁUCHOWIE

10 sty, 2024 | Człuchów

Jest szansa, że jeszcze w tym roku w Człuchowie ruszy budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Obiekt miałby być zbudowany przy ulicy Malinowej, za kościołem pw. Judy Tadeusza. Opiekę znajdzie tam na początek kilkunastu mieszkańców miasta.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne to ośrodek sprawujący pomoc wytchnieniową dla osób niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku. Rodziny, które mają pod opieką takich bliskich, będą mogły korzystać ze wsparcia specjalistów bądź to w formule dziennej, bądź całodobowej. Będzie to także placówka dla osób samotnych. Cały budynek będzie miał ok. 800 metrów kwadratowych powierzchni. Wewnątrz znajdzie się dziesięć pokoi do zamieszkania na stałe oraz pokoje do pobytu czasowego. Będzie też salon, kuchnia, sala ciszy i relaksu, sala do terapii zajęciowej oraz sala telewizyjna z biblioteką i czytelnią. Obecnie takiego ośrodka nie ma w Człuchowie. – Widzimy po Środowiskowym Domu Samopomocy, że potrzeby osób samotnych, starszych, które nie dają sobie rady same, są coraz większe. Dlatego jako Miasto, chcemy zabezpieczyć pobyt w takim centrum, na początku chociaż dla kilkunastu naszych mieszkańców – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Budowa centrum miałaby być realizowana w latach 2024-2025. Gotowe są już wstępne projekty. Prace będzie można jednak rozpocząć dopiero po otrzymaniu dofinansowania na budowę i zapewnieniu o dalszym utrzymaniu placówki przez Wojewodę Pomorskiego. Wniosek Miasta Człuchowa w tej sprawie, jest już gotowy.

 

 

grafika: UM w Człuchowie (wizualizacja obiektu)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content