Człuchowski kemping znajdujący się nad jeziorem Rychnowskim zajął trzecie miejsce w plebiscycie Mister Camping 2018 ogłoszonym przez Polską Federację Campingu i Caravaningu.  Tym samym znalazł się on w gronie najlepiej prowadzonych i najbardziej atrakcyjnych w Polsce.

Oceny dokonali użytkownicy kempingu, którzy odwiedzili obiekt w minionym roku. Wśród nich byli także goście zagraniczni. Człuchowski obiekt znalazł się w gronie 254 kempingów w Polsce, wobec których ocena była dokonywana.

– Położenie naszego kempingu nad pięknym jeziorem Rychnowskim, tuż obok drogi krajowej nr 22 łączącej Berlin i Kaliningrad, powoduje, że tych turystów jest z roku na rok coraz więcej” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Tuż przy obiekcie działa ogólnodostępna plaża, park wodny i park linowy. W ubiegłym roku z tych atrakcji skorzystało ponad 210 tysięcy osób. To nienotowany dotąd rekord frekwencji.

Nadanie tytułu Mister Camping nie wiąże się z żadnymi wydatkami ze strony właściciela obiektu. Polska Federacja Campingu i Caravaningu w swoich materiałach promocyjnych będzie natomiast rekomendowała człuchowski kemping turystom, poprzez wydawnictwa i artykuły w środkach masowego przekazu. Człuchowski obiekt zajmuje obszar prawie 9 hektarów. Jest on gotowy przyjąć aż 450 osób.

fot. UM w Człuchowie