BUDŻET OBYWATELSKI ROZSTRZYGNIĘTY

3 lis, 2017 | Człuchów

Trzy kolejne inwestycje miejskie z budżetu obywatelskiego, będą realizowane w Człuchowie. Prace rozpoczną się już w przyszłym roku.

W głosowaniu mieszkańcy zdecydowali, że do przyszłorocznego planu wydatków majątkowych, dopisane zostaną następujące zadania:

– Utwardzenie nawierzchni ulicy Traugutta płytami drogowymi na odcinku łączącym z drogą biegnącą w kierunku miejscowości Sieroczyn – 86głosów,

– Zestaw trwałych urządzeń sprawnościowych do ćwiczeń rekreacyjnych w Parku Miejskim – 77 głosów,

– Siłownia plenerowa na osiedlu Wazów – 33 głosy.

 

Do realizacji nie zakwalifikowało się natomiast zadanie:

– Oświetlenie solarne ścieżki rowerowej na odcinku Al. Wojska Polskiego pomiędzy ulicami Kołłątaja i Poniatowskiego. Ta propozycja została poparta zaledwie 10 głosami.

W tym roku do podziału w ramach człuchowskiego budżetu obywatelskiego było 150 tysięcy złotych. Ratusz zastrzegł jednak, że jedna inwestycja nie może być droższa niż 50 tysięcy. Dzięki temu, możliwe będzie zrealizowanie co najmniej trzech zadań. Nowością było także głosowanie przeprowadzone w formule referendum – mówi Maria Pazda, Sekretarz Miasta Człuchowa.

„W tym roku było pierwszy raz głosowanie w jednym dniu, przeprowadzone tak jak wybory samorządowe, czy inne wybory do organów sejmu, senatu. Głosowanie przebiegło bardzo spokojnie, bez żadnych incydentów” – dodaje sekretarz. Wśród głosujących rozlosowano także drobne upominki. 20 osób otrzymało kalendarze, parasolki i inne gadżety promocyjne miasta.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content