W tym roku nie będzie głosowania nad Budżetem Obywatelskim w Człuchowie. Powodem jest konieczność zrealizowania zadań wybranych w budżecie ubiegłorocznym. Kolejne głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej jesienią 2020 roku.

Budżet Obywatelski w Człuchowie ustalono na poziomie 150 tysięcy złotych rocznie. Mieszkańcy zgłaszając swoje inicjatywy muszą wybrać takie, które zmieszczą się w przedziale od 10 do 45 tysięcy złotych. Dzięki temu co roku będzie można wybierać co najmniej trzy zadania do realizacji.

Rosnące ceny sprzętu i koszty instalacji spowodowały, że wybrane przed rokiem zadania były droższe niż pierwotnie zakładano.

„W tym roku zrealizowane zostały dwa zadania, które uzyskały największą ilość głosów. Chodzi o budowę skyteparku i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów” – mówi Maria Pazda – Sekretarz Miasta. Defibrylatory kosztowały około 50 tysięcy złotych, natomiast modernizacja skyteparku około 96 tysięcy złotych, co z kolei pochłonęło prawie całą roczną kwotę budżetu obywatelskiego.

Do realizacji postało jeszcze jedno zadanie, wybrane przed rokiem. Mowa tu o inicjatywie zatytułowanej „Szczęśliwy Pies”, czyli budowie wybiegu dla psów. Z wyliczeń Ratusza wynika, że taka inwestycja kosztować będzie co najmniej 85 tysięcy złotych. Dlatego jej realizację przeniesiono na rok 2020.

fot. serwissamorzadowy.eu