BUDŻET OBYWATELSKI CZŁUCHOWA – SĄ PROPOZYCJE

28 wrz, 2017 | Człuchów

Są już propozycje do budżetu obywatelskiego Miasta Człuchowa. Teraz mieszkańcy będą musieli wybrać najważniejsze ich zdaniem. Do Ratusza wpłynęło 9 wniosków. 4 z nich będą poddane głosowaniu.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 150 tysięcy złotych. Do budżetu obywatelskiego mogą być wpisane tylko te inwestycje, które są zadaniami własnymi gminy, znajdują się na terenach miejskich i po realizacji będą ogólnodostępnymi dla wszystkich mieszkańców. Zgłoszono 9 propozycji. 5 z nich nie spełniało jednak wymogów formalnych i komisja je odrzuciła. Pozostałe znajdą się na kartach do głosowania. Mieszkańcy będą mogli wybrać jedno  czterech zdań:

– budowa zestawu trwałych urządzeń sprawnościowych do ćwiczeń rekreacyjnych w parku przy ul. Kościelnej,

– siłownia plenerowa na osiedlu Wazów,

– utwardzenie nawierzchni ul. Traugutta płytami drogowymi, ażurowymi lub pełnymi na odcinku skrzyżowania z drogą biegnącą w kierunku miejscowości Sieroczyn,

– oświetlenie solarne ścieżki rowerowej, 12 lamp solarnych – ulica Wojska Polskiego na odcinku od ul. Kołłątaja do ul. Poniatowskiego.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 29 października – mówi Maria Pazda, Sekretarz Miasta Człuchowa. Swoją formułą będzie przypominało referendum. W lokalu urządzonym w Urzędzie Miejskim, w godzinach od 8.00 do 18.00, na głosujących czekać będzie komisja. Każdy, kto będzie chciał oddać swój głos, na podstawie okazanego dokumentu tożsamości otrzyma kartę do głosowania. Na niej będzie musiał zaznaczyć jedno z czterech wybranych przez siebie zadań. Do realizacji zostaną przyjęte aż 3 propozycje, które uzyskają największą ilość głosów. Będą one wpisane do przyszłorocznego budżetu.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content