BUDŻET OBYWATELSKI 2019

30 maj, 2018 | Człuchów

Gotowe są już przepisy dotyczące przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego dla Miasta Człuchowa. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się jesienią tego roku. Do dyspozycji mieszkańców będzie podobnie jak obecnie – 150 tysięcy złotych.

Budżet obywatelski to inicjatywa w której mieszkańcy mogą bezpośrednio zdecydować  tym, na co przeznaczona będzie część budżetu miasta. Chodzi przede wszystkim o inwestycje, które mieszkańcy najpierw proponują, a później w wybierają w drodze głosowania. „Podobnie jak dotychczas przewidujemy wprowadzenie do budżetu obywatelskiego kilku zadań, przy czym jedno zadanie nie może być droższe niż 45 tysięcy złotych oraz tańsze niż 10 tysięcy złotych” – wyjaśnia Maria Pazda, Sekretarz Miasta.

Propozycje zadań będzie można zgłaszać w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia. Każdy wniosek będzie musiał być poparty co najmniej 25 podpisami mieszkańców. Regulamin i wzory formularzy są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (www.czluchow.eu) oraz w sekretariacie Ratusza.

Głosowanie odbędzie się 21 października w godzinach od 8.00 do 18.00 w siedzibie Urzędu Miasta. Będzie ono miało formułę podobną do referendum. Mogą w nim wziąć udział wyłącznie mieszkańcy miasta, uprawnieni do głosowania.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content