BUDŻET NA ROK 2022 UCHWALONY JEDNOGŁOŚNIE

15 gru, 2021 | Człuchów

61 milionów złotych po stronie dochodów oraz 65 milionów po stronie wydatków – taki będzie przyszłoroczny budżet Miasta Człuchowa. Rada Miejska uchwaliła go jednogłośnie.

W roku 2022 na inwestycje planuje się przeznaczyć prawie 11 milionów złotych. Na liście zadań znajduje się między innymi budowa ulicy Skrzetuskiego oraz modernizacja Stadionu Miejskiego. Przyjęty budżet może się jednak nieznacznie zmieniać – mówi Urszula Stupałkowska, Skarbnik Miasta Człuchowa.

– Jest to budżet, który jest niepewny, szczególnie po stronie tych dochodów, które są transferowane z budżetu państwa, ponieważ zmieniła się ustawa o podatku od osób fizycznych. Udziały w tych podatkach zostały nam określone na niższym poziomie niż było to w latach poprzednich. Mamy nadzieję, że ten poziom nie ulegnie obniżeniu w trakcie wykonywania budżetu, bo tak naprawdę jest to pierwszy rok nowych regulacji prawnych w tym zakresie, więc powiem szczerze obawiamy się – dodaje skarbnik. Przewidywane zadłużenie miasta na koniec przyszłego roku oszacowano na poziomie 34 procent.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content