BUDŻET CZŁUCHOWA NA ROK 2023 ZOSTAŁ UCHWALONY

22 gru, 2022 | Człuchów

66 milionów złotych po stronie dochodów i 73 miliony po stronie wydatków. Taki będzie przyszłoroczny budżet Miasta Człuchowa. Rada Miejska uchwaliła go większością głosów.

Wydatki inwestycyjne stanowić będą 22 procent wszystkich wydatków budżetowych. Na liście zaplanowanych do realizacji zadań jest kilkanaście pozycji. – Wśród najważniejszych inwestycji będzie dokończenie budowy ulicy Skrzetuskiego, zagospodarowanie infrastruktury turystycznej nad jeziorem Rychnowskim oraz budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z rozbudową placów zabaw na terenie miasta. Są to największe inwestycje, w znacznej mierze dotowane ze środków zewnętrznych – mówi Urszula Stupałkowska, Skarbnik Miasta Człuchowa.

Przyszłoroczny budżet Człuchowa zakłada około 7 milionów złotych deficytu. Będzie on pokryty z wolnych środków, które pozostaną po zamknięciu roku 2022 oraz z kredytu. Jak dodaje Stupałkowska, decyzja o konieczności zaciągnięciu kredytu i jego wysokość, są na razie tylko w sferze planów. Ostateczna decyzja zapadnie w ciągu roku. Będzie ona uzależniona od bieżących potrzeb. Jeżeli miasto zaciągnie wspomniany kredyt, zadłużenie miasta na koniec roku 2023 wyniesie około 18 mln zł.

 

 

fot. UM w Człuchowie

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content