BUDŻET CZŁUCHOWA NA ROK 2021 UCHWALONY

15 gru, 2020 | Człuchów

Jednogłośnie Rada Miejska w Człuchowie uchwaliła budżet na rok 2021. Zakłada on zrównoważenie dochodów i wydatków na poziomie około 59 milionów złotych. Na inwestycje zapisano nieco ponad 3 miliony, choć już teraz wiadomo, że niebawem kwota ta wzrośnie do poziomu około 10 milionów złotych.

Powodem tej zmiany będzie wprowadzenie do budżetu pieniędzy, które Miasto Człuchów ma zagwarantowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Chodzi o 6,7 miliona złotych. Są to środki przeznaczone na remonty ośmiu ulic osiedlowych. Z innego funduszu miasto otrzyma także dofinansowanie na remont infrastruktury lekkoatletycznej na stadionie OSiR. Wszystko wskazuje zatem na to, że przyszły rok będzie kolejnym, w którym samorząd Człuchowa wyda na inwestycje sporą część swojego budżetu. W bieżącym roku Ratusz zainwestował 15 milionów złotych, co stanowi aż 25 procent wszystkich miejskich wydatków. Obecne zadłużenie miasta to niespełna 32 procent.

– Nasza kondycja finansowa nie jest zła. Jeżeli chodzi o inwestycje to tutaj nie ma żadnego zagrożenia – zapewnia Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. Jak dodaje, miasto jest gotowe na przyjęcie kolejnych dofinansowań dla planowanych inwestycji.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content