BUDŻET CZŁUCHOWA NA ROK 2019 – UCHWALONY

21 gru, 2018 | Człuchów

70 milionów złotych wyniosą przyszłoroczne wydatki Miasta Człuchowa. Aż jedna trzecia tych środków przeznaczona zostanie na inwestycje. Rada Miejska jednogłośnie uchwaliła plan finansowy samorządu na przyszły rok.

Zdaniem władz miasta będzie to dobry budżet. Zakłada on spore nakłady inwestycyjne przy jednoczesnym utrzymaniu podatków na obecnym poziomie. Wystarczy też na podwyżki płac.

 „Budżet na 2019 rok jest budżetem proinwestycyjnym i prospołecznym. Proinwestycyjnym to dlatego, że jedna trzecia sumy dochodów jest przeznaczona na inwestycje, natomiast prospołeczny dlatego, że nie sięgamy do kieszeni podatników. Planujemy też podwyżki dla pracowników jednostek podległych Ratuszowi” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Wśród najważniejszych inwestycji zaplanowanych na rok przyszły jest między innymi rewitalizacja śródmieścia Człuchowa, dokończenie rozdziału wód opadowych od kanalizacji sanitarnej, kontynuacja budowy węzłów transportowych oraz modernizacja ulic: Chrobrego, Moniuszki Chopina.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content