BUDŻET CZŁUCHOWA NA ROK 2018 UCHWALONY

11 gru, 2017 | Człuchów

Budowa węzłów transportowych, zagospodarowanie wód opadowych oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne – to najważniejsze inwestycje miasta Człuchowa na przyszły rok. Rada Miejska przyjęła jednogłośnie budżet, w którym te zadania zostały zapisane.

Przyszły rok w inwestycjach będzie rekordowy. Jeszcze nigdy w historii miasta nie wydano na ten cel aż jednej trzeciej budżetu. To dzięki  pozyskanym w znacznej ilości środkom unijnym. Dzięki temu uda się nam wykonać długo planowane inwestycje – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

„Mowa tu przede wszystkim o rewitalizacji dworca kolejowego i jego otoczenia, a także budowie ciągów pieszo – rowerowych do niego prowadzących. W wykazie zadań jest także modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych oraz wymiana oświetlenia ulicznego na oszczędne, LEDowe” – dodaje Szybajło. Będzie też dalsza modernizacja ulic i chodników. Postaną też nowe miejsca parkingowe.

Przyszłoroczny budżet Człuchowa to 64 miliony złotych po stronie dochodów oraz 69 milionów po stronie wydatków. Nakłady inwestycyjne to 23 miliony złotych. Zadłużenie miasta na koniec roku 2018 wyniesie bezpieczne 26 procent.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content